Problem z zapłonem !

<<

Grzegorz

Dołączenie: 25 Lip 2010 19:47

Post 25 Lip 2010 20:21

Problem z zapłonem !

Witam,
mam nadzieję, że ktoś ma podobne problemy i jakoś wspólnymi siłami! Do tej pory nie ma rozwiązania zagadki.
Sytuacja : Insignia 1,9 CDTI, prod 2009 r. początkowo problemy z zapalającymi się samoistnie światłami, ale to małe piwo. Od jakiegoś czasu zapala wtedy kiedy chce.Można jeździć kilka dni bez problemu, aż nagle przestaje się odzywać. można kręcić 30 razy i nic, zero. Za godzinę, dwie, odpala jak gdyby nigdy nic i tak na okrągło. Nie ma żadnej reguły, czy jest ciepło, czy zimno, jedyny wspólny mianownik to że nie odpala zawsze po wcześniejszym przejechaniu kilku km. Na zimno jest ok. Dobry numer, jedziesz wtedy kiedy samochód chce! Serwisowana już czwarty raz z tym problemem. Do tej pory wymieniony rozrusznik i cała skrzynka bezpieczników. Nic się nie zmienia. Serwis rozkłada ręce i ma coraz większy problem, a ja ciągle nie mam sprawnego auta.
Poradźcie coś, może ktoś gdzieś coś słyszał!??
Reszta, nie powiem ok.Co z tego jak nie ma jazdy!
Pozdrawiam
<<

mat1238

Dołączenie: 30 Cze 2010 16:53

Post 25 Lip 2010 21:37

Re: Problem z zapłonem !

Heh no niestety... większość bolączek w nowoczesnych samochodach sprawiają "ekologiczne" silniki diesla. Problemy dostarcza elektronika sterująca silnikiem no i oczywiście filtry cząstek stałych. Nie myślcie ,że problem dotyczy tylko insignii- wszyscy użytkownicy diesli mają identyczne problemy. W ostatnim wydaniu autoświata ukazał się ciekawy artykuł na ten temat:) . Ja zainwestowałem w benzynę (2,0T 4x4) -sprawuje się znakomicie, po 32tys. km nie odnotowałem żadnych problemów:)

Forum Opel Insignia poleca:

<<

dziubek

Dołączenie: 19 Lis 2009 16:39

Post 12 Sie 2010 10:24

Re: Problem z zapłonem !

A co filtr DPF ma wspólnego z uruchamianiem silnika, rozrusznikiem?
Mam diesla i nie mam żadnych problemów z filtrem DPF.

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości