Obroty silnika

<<

Kamil24

Dołączenie: 15 Paź 2018 14:58

Post 15 Paź 2018 15:04

Obroty silnika

Witam
mianowicie podczas jazdy przy zmianie biegów (w szczególności z niższego na wyższy bieg) obroty silnika nie spadają tak jak na biegu jałowym przy dodawaniu gazu, lecz przez około 1-2 sekundy silnik trzyma równo obroty jakie miał w chwili wciśnięcia sprzęgła tak jak by zawieszał się. Wcześniej myślałem, że to wina sprzęgła, ale teraz gdy mam nowe też tak się dzieje. Nie jest to winą krokowego ani przepustnicy (u mnie są sprawne i czyste), styki potencjometra przepustnicy i krokowego psikałem elektrosolą i objaw nie znikł. Komputer nie wskazuje żadnych błędów, linka od przepustnicy nie zawiesza się. Przy innych Sintrach tak się nie dzieje, więc objaw nie jest normalny. Co może być u mnie przyczyną takiego zachowania???
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 15 Paź 2018 19:24

Re: Obroty silnika

To normalne zachowanie, każda Insignia tak ma. Był już o tym wątek więc poszukaj i poczytaj.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Charlesspefs

Dołączenie: 27 Lip 2019 22:55

Miejscowość: United States

Post 02 Wrz 2019 13:14

Obroty silnika

Ja dzisiaj wkoncu ogarnąłem ffalujace obroty. U mnie falowanie występowalo po nagrzaniu silnika i generalnie falowalo w zakresie 500 - 900.

Wymontowanie przepustnicy to 6 min roboty do tego trochę benzyny ekstrakcyjnej ja wspomoglem się jeszcze nitro pędzelek i scierka. Po zamontowaniu obroty utrzymywały się na poziomie 1000 obr/min ale po adaptacji jest już bajka - rowniotko jak ta lala.

Polecam zabieg bo syfuco niemiara

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Moja Insignia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości