Podkręcenie mocy 1.8 140 KM

<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 23 Lip 2014 22:37

Re: Podkręcenie mocy 1.8 140 KM

ficek07 napisał(a):czekałem na odpowiedz od kolegi golabek 1984 który znalazł warsztat gdzie tuningują silniki wolnossące....do dziś czekam i nic w tym temacie nie otrzymałem:(

Silniki wolnossące potrafi zmodyfikować każdy znany i ceniony się warsztat. Kwestia tylko zakresu mocy, czasu i gotówki jak jesteś wstanie położyć na stół.
Skąd jesteś ? To Ci zaraz podrzucę namiar na sprawdzony warsztat i możesz zaczynać z nimi rozmowy.
<<

marcines

Awatar użytkownika

Dołączenie: 11 Kwi 2014 22:54

Miejscowość: KRK

Post 29 Lip 2014 12:57

Alex, podaj namiary na taki warsztat w Krakowie, albo na śląsku. Chętnie się dowiem co i jak. Z tego co pogrzebałem, to jest jedna firma w Niemczech, która ma doświadczenie z tym silnikiem i robi do niego dobrą mapę:
http://eds-motorsport.de/Tuning/Opel/In ... erung.html

Innych się jakoś boję, ale ta niestety za daleko. Można co prawda wysłać ECU albo zakupić mapę razem z IPF-em (zabawka umożliwiająca wgrywanie map samemu), ale to już podwaja koszta. Nie mniej jednak na niemieckich forach piszą, że auto robi się odczuwalnie sprawniejsze, a spalanie spada o 1L/100km.
N/A Power
Image

Forum Opel Insignia poleca:

<<

memo

Dołączenie: 30 Maj 2014 17:24

Post 05 Sie 2014 18:36

Czy są jakieś nowe wieści w sprawie podkręcenia 1.8 140 KM?
<<

Rombi

Dołączenie: 25 Sty 2011 21:52

Post 23 Wrz 2015 18:57

Czytam to i oczom nie wierzę....

Jak trzeba mieć zryty beret żeby myślec o tuningu 18XER w takim aucie jak Insignia? :lol:
Ten silnik w tym aucie to kara, wogóle nie powinien byc do niego montowany.

mody takiego silnika wiążą się z remapem kompa, ostrymi wałkami, wydechem....
Biorąc pod uwagę że ten silnik to zwyczajny [cenzura] nie rokujacy nijak
Gra byłaby warta swieczki gdybyś miał ten silnik w np corsie i chciał nią startować w jakichś wymyślnych zawodach...

Moja propozycja:

Zejdź na ziemie i sprzedaj to w [cenzura]. Jezeli mało Ci mocy poszukaj Insigni z motorem co najmniej A20NHT

Trochę więcej kultury / Alex
<<

marcines

Awatar użytkownika

Dołączenie: 11 Kwi 2014 22:54

Miejscowość: KRK

Post 23 Wrz 2015 20:46

A moja osobista teoria jest taka, że problemem jest skrzynia, nie silnik. Znam ten silnik z VC i tam radzi sobie o niebo lepiej. I na pewno nie jest to kwestia masy, bo 100kg to nie jakaś straszna różnica. Jechałem trasę Kraków-Zakopane rok po roku jednym i drugim autem. VC w 5 osób i z pełnym bagażnikiem, a Insignią w trzy osoby. Szacuje, że masa całkowita była podobna, a może nawet VC była cięższa. Tym czasem Insignią na podjazdach musiałem redukować czasami do 3-ki tam, gdzie VC radziła sobie na 5-ce. Do tego VC to wówczas był 6-cio latek z przebiegiem 120+ kkm, a Insignia roczne auto z przebiegiem 10kkm.

Co do podkręcania, a kto mi zabroni? Mam auto od nowości, zdrowe z bardzo małym przebiegiem. Jak skończy mi się w przyszłym roku gwarancja, to kto wie. Może zamiast wsadzić gaz, jak niektórzy, wsadzę turbo :-) Nie po to kupiłem nowe auto, żeby je zaraz odsprzedać za pół ceny. Tym bardziej, że naprawdę je lubię i mam nim zamiar parę lat nim jeździć. 180-200KM byłoby w sam raz. Seryjne hamulce i zawieszenie dałyby rade.

Alex, daj te namiary co wspominałeś.
N/A Power
Image
<<

Rombi

Dołączenie: 25 Sty 2011 21:52

Post 23 Wrz 2015 20:54

Wiesz jak wygladają korby w tym silniku ?
<<

GOTI

Dołączenie: 19 Lut 2017 17:53

Miejscowość: UK

Post 19 Lut 2017 17:57

Jakieś nowe wieści w temacie? ;)
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Tunning techniczny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości