Podwójny tłumik końcowy do diesla

<<

Marczyk

Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Lip 2014 10:45

Miejscowość: Tarnowskie Góry

Post 15 Lip 2014 15:01

Re: Podwójny tłumik końcowy do diesla 160KM

Czyli rozumiem że poza rzeźbieniem przy podłączaniu tego do obecnego układu reszta pasuje?

Jeśli tak - to coś się zmienia stosując te tłumiki do diesla?
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 15 Lip 2014 15:54

Marczyk napisał(a):Czyli rozumiem że poza rzeźbieniem przy podłączaniu tego do obecnego układu reszta pasuje?

Tak.
Marczyk napisał(a):Jeśli tak - to coś się zmienia stosując te tłumiki do diesla?

Oprócz wyglądu nic zupełnie się nie zmienia.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

chryczu

Dołączenie: 30 Kwi 2014 18:45

Post 16 Lip 2014 00:09

Marczyk napisał(a):Czyli rozumiem że poza rzeźbieniem przy podłączaniu tego do obecnego układu reszta pasuje?

Jeśli tak - to coś się zmienia stosując te tłumiki do diesla?

Po co Ci częsci z aso? ja na początku tez tak do sprawy podchodziłem , ale koledzy powyżej mnie wyprostowali, poszukaj po aukcjach , napewno znajdziesz coś co Ci potrzebne. Ja oprócz tymika, i dyfuzora nie kupowałem nic. Facet wsłał mi tumik z chromowaną końcówka i kawałkiem rury, podwieszki miałem i w zasadzie operacja polegała na przyspawaniu rur w kanale po środku...tutaj moja sugestia zrób to w kącie 45 * bo inaczej będzie różnica w wylocie spalin, u mnie jest ten problem, ale to problem podswiadomy, bo tego nie widać jak leci, a jak jest zimno , to para i tak leci z obu, tylko pod różnym kątem;) jest to niewidoczne.Chociaz teraz jak bym to robił, troche bardziej bym się do tego przyłozył.
<<

Marczyk

Awatar użytkownika

Post 16 Lip 2014 07:20

ASO nie jest tutaj wymogiem - pytanie brzmi co poza tłumikiem i dyfuzorem (tłumik już jedzie) jest mi potrzebne - nazwa, ew. numer części byłby tutaj zbawieniem - jestem kompletny laikiem i chcę po prostu przygotować znajomemu, który będzie to robił komplet - tak aby całość zrobić na miejscu.
<<

Wojtassss

Dołączenie: 27 Wrz 2012 11:20

Post 16 Lip 2014 09:21

Jeżeli kupiłeś ten z ebay co wklejałeś to czeka go po prostu rzeźba. Z tego co widzę masz 160-tkę w ośce. W ośce tłumik skręca na stronę kierowcy. Ten z ebay jest z czterołapa i idzie prosto wzdłuż wału.
Mówiąc krótko musisz uciąć go za trójnikiem i dorobić kolanko i pospawać ze swoim.

Jeżeli kupiłeś inny wydech to pokaż bo ukradli mi szklaną kulę
<<

Marczyk

Awatar użytkownika

Post 16 Lip 2014 09:37

Zamówiłem identyczny jak mam - więc rzeźby będzie troszkę więcej - ale zajmie się tym mgmotorsports więc myślę że chłopaki ogarną - rozumiem że miejsce na "wieszak" jest w każdej isi takie same i uniwersalnie robione w każdej budzie pod 2 tłumiki - dlatego też ktoś wyżej pisał że nic mi nie potrzeba poza tłumikiem i dyfuzorem (dokładką).
<<

Wojtassss

Post 16 Lip 2014 09:39

Jak identyczny jak masz? To kupiłeś drugi lewy tak?
<<

Marczyk

Awatar użytkownika

Post 16 Lip 2014 09:43

Dokładnie tak. Kupiłem go za grosze z chromowaną końcówka w stanie idealnym - podobnie jak cały tłumiczek - więc było warto.
<<

Wojtassss

Post 16 Lip 2014 09:46

Ale dałeś ciała. A jak rozwiążesz sprawę trójnika teraz? Czy jak kolega wyżej, że większość spalin będzie szła lewym?

Nie łatwiej było kupić od biturbo lub benzyny lub ultera, a swój sprzedać i mieć ori komplet?

BTW potrzebujesz wieszak jeszcze do tłumika. Chyba, że jest w komplecie z tym co kupiłeś.
<<

Marczyk

Awatar użytkownika

Post 16 Lip 2014 09:51

MGmotorsports robi customowe wydechy, od kolektora aż po końcówkę, trójnik zrobią nowy - tak że spaliny będą 50/50 - już dzwoniłem i pytałem :).

A wieszak jest w zestawie - chociaż moge się mylić - chodzi o te 2 wystające druciki z tyłu tłumika przy koncówce?
Ostatnio edytowany przez Marczyk, 16 Lip 2014 09:55, edytowano w sumie 1 raz
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Tunning techniczny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości