skrzynia biegów

<<

P405

Dołączenie: 19 Wrz 2011 17:01

Post 22 Lip 2013 19:16

Re: skrzynia biegów

Tak na szybko to nalej coś do tych linek, płyn nie jest neutralny dla pancerza i może spowodować puchnięcie albo innekoplikacje. Postaraj się go jak najszybciej wypłukac. Taka jest rada zaprzyjaźnionych mechaników z ASO.
<<

tetar

Dołączenie: 05 Paź 2009 09:34

Miejscowość: P-Ń

Post 23 Lip 2013 23:07

"Nasikalem" troche WD40. Natomiast odkrylem na nizej polozonym ciegnie (tym lezacym prawie pod zbiornikiem z plynem) "oring" luzno latajacy po odkrytej czesci linki. Mam wrazenie, ze wlasnie ten "oring" mogl pod wplywem plynu "skleic i zakleszczyc" linke w pancerzu / plastikowej obejmie-uchwycie. "Oring" byl sparcialy i juz go nie ma.
MY2009, CDTI, 160KM, ST Sport

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Robert63

Dołączenie: 01 Maj 2018 15:05

Post 01 Maj 2018 15:10

tetar napisał(a):"Nasikalem" troche WD40. Natomiast odkrylem na nizej polozonym ciegnie (tym lezacym prawie pod zbiornikiem z plynem) "oring" luzno latajacy po odkrytej czesci linki. Mam wrazenie, ze wlasnie ten "oring" mogl pod wplywem plynu "skleic i zakleszczyc" linke w pancerzu / plastikowej obejmie-uchwycie. "Oring" byl sparcialy i juz go nie ma.

Stary wątek, ale to jest ta przyczyna. U mnie był problem z pierwszym biegiem i wstecznym. Też odkryłem, iż ten oring nie trzymał. Podjechał do sklepu z oringami powerrubber.com i na miejscu dobrali co trzeba. Użyłem WD40 i używam go systematycznie, aby to zabezpieczyć.

Niby błahostka z tym płynem, a kluczowa informacja. Dziękuję jeszcze raz za pomoc!

Insignia 2013r. 2.0D
<<

AdamGral

Dołączenie: 27 Lut 2018 13:55

Miejscowość: Katowice

Post 18 Maj 2018 00:46

zadzwoń jutro tutaj - http://www.skrzynie.eu na pewno pomogą
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości