Klimatyzacja po zimie odmówiła posłuszeństwa

<<

dynia

Dołączenie: 28 Cze 2016 18:23

Miejscowość: Wawa

Post 11 Kwi 2018 15:52

Re: Klimatyzacja po zimie odmówiła posłuszeństwa

sprzetok napisał(a):Jawik :

U mnie sprawa wyjaśniona, nie stykał PIN w kostce pod lewym nadkolem (zielony kabelek :) ) od sterowania czujnikiem ciśnienia. uffffffffff

JJ

Możesz dodać zdjęcie jak to wygląda

Poprosze o zdjecie
Kupując Polskie towary likwidujesz Polskie bezrobocie.
<<

sprzetok

Dołączenie: 04 Lut 2015 12:30

Post 11 Kwi 2018 19:04

Hej male sprostowanie :

W moim przypadku teraz brak chłodzenia związany był z uszkodzeniem chłodnicy, zrobiła sie dziurka widać to było pod chłodnica, dodatkowo bylo rozszczelnienie na łączeniu jak otworzymy maskę to pierwsze połączenie za filtrem powietrza taka jakby śruba..

Wcześniej miałem przetarka rurke koszt spawania 400 zł z nabiciem.

Teraz zapłaciłem za nowa chłodnice ,napełnienie,odgrzybianie, klejenie kratki która byla powodem ocierania chlodnicy i jej uszkodzenia, naprawa uszczelki pod łączeniem lacznie 800 zł :)

Polecam pojechac do warsztatatu i sprawdzić szczelność koszt uslugi 50 zł a widac dokładnie co jest nie tak.

W Bydgoszczy polecam zaklad Kadicar, uczciwy walsciciel pokazal wytluamczyl co jest zepsute jak to naprawic etc.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

dynia

Dołączenie: 28 Cze 2016 18:23

Miejscowość: Wawa

Post 11 Kwi 2018 21:24

sprzetok napisał(a):Hej male sprostowanie :

W moim przypadku teraz brak chłodzenia związany był z uszkodzeniem chłodnicy, zrobiła sie dziurka widać to było pod chłodnica, dodatkowo bylo rozszczelnienie na łączeniu jak otworzymy maskę to pierwsze połączenie za filtrem powietrza taka jakby śruba..

Wcześniej miałem przetarka rurke koszt spawania 400 zł z nabiciem.

Teraz zapłaciłem za nowa chłodnice ,napełnienie,odgrzybianie, klejenie kratki która byla powodem ocierania chlodnicy i jej uszkodzenia, naprawa uszczelki pod łączeniem lacznie 800 zł :)

Polecam pojechac do warsztatatu i sprawdzić szczelność koszt uslugi 50 zł a widac dokładnie co jest nie tak.

Ja spr.; próżnie utrzymał 1 h, nabicie 0.6 kg czynnika R1234a i nic, sprężarka nie daje ciśnienia stałe ciśnienie 4 b.
Pozdrawiam

W Bydgoszczy polecam zaklad Kadicar, uczciwy walsciciel pokazal wytluamczyl co jest zepsute jak to naprawic etc.
Kupując Polskie towary likwidujesz Polskie bezrobocie.
<<

TomekB

Dołączenie: 12 Lut 2014 20:20

Miejscowość: Gliwice

Post 31 Maj 2018 19:01

Czy ktos moze napisac gdzie jest ta kostka z czujnika i sam czujnik?
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 31 Maj 2018 20:21

W A20DTH znajduje się zaraz pod turbosprężarką.
<<

michnik1982

Dołączenie: 27 Lip 2018 18:05

Post 27 Lip 2018 18:10

Witam. Jestem nowy na forum. Szukam juz wszedzie pomocy. Klimatyzacja super dziala, jesli temperatura na zewnatrzjest okolo 20 st, teraz jest 30 st i ledwo chlodzi. Co moze byc przyczyna? Mial ktos moze cos podobnego?
Za malo czynnika uzupelnili przy wymianie? Czy czujnik temperatyry pod szyba ma cos wspolnego z tym?
Dzieki
<<

damek-13

Dołączenie: 08 Sie 2018 14:45

Post 08 Sie 2018 14:56

Witam,
Mam następujący problem w Insigni 2.0 160 KM, wersja Cosmo 2010 rok.
Rok 2017 - nie działająca klimatyzacja, diagnoza: sprężarka - wymiana sprężarki na używaną - efekt czasem się klimatyzacja włączała czasem nie aż obecnie w ogólnie się nie załączyła.
Rok 2018 - klima dalej nie działa, diagnoza: sprężarka a konkretnie znajdujący się w niej zawór. - wymiana sprężarki na regenerowaną, okazało się że po zamontowaniu regenerowanej dalej nie działa, dodatkowo przez sprężarkę ubywał czynnik, wymienili mi regenerowaną sprężarkę na drugą regenerowaną - efekt dziś po montażu klima dalej się nie włącza - komputer pokazuje następujące błędy: U0424 - Komunikacja z ogrzewanie/klimatyzacją. Niestabilne dane. B393B Zawór regulacyjny sprężarki/ czynnika chłodniczego. Zakłócenie działania. Dodam, że prąd do sprężarki, kostki dochodzi normalnie. Ponadto po zamontowaniu sprężarki wywaliło bezpiecznik od klimatyzacji.
Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czy mogę mieć aż takiego pecha do sprężarek? J
<<

lejman

Dołączenie: 24 Paź 2013 09:09

Post 12 Wrz 2019 09:20

Jeśli masz już sprawną klimatyzację może poczytaj trochę o tym jak o nią dbać. Tutaj znalazłem ciekawy artykuł: https://www.iparts.pl/artykuly/czyszczenie-i-odgrzybianie-klimatyzacji,60.html Ja zawsze na wiosnę odgrzybiam, nabijam i wymieniam filtr. To konieczne, jeśli chcemy mieć sprawną klime ;)
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Nadwozie i wnętrze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości