AFL - Błąd świateł adaptacyjnych

<<

achmiel92

Dołączenie: 17 Mar 2019 15:56

Post 17 Mar 2019 17:16

AFL - Błąd świateł adaptacyjnych

Witajcie!
Przeczytałem dużo postów o tym, ale w każdym albo nikt nie pisze o konkretnych błędach, albo ma ich więcej niż ja.
Ostatnio podczas jazdy i zmiany z ksenonów na ledy pojawił się komunikat - sprawdź światła adaptacyjne oraz żółta kontrolka. :oops: Po zgaszeniu auta i odpaleniu wszystko wróciło do normy. Teraz jest tak, że raz na jakiś czas wybije błąd, wtedy oczywiście nie mam długich, ani nic, ale po zgaszeniu wszystko działa.
Podczas testu świateł wszystko śmiga, kręcą się we wszystkie strony i nie wywala żadnego błędu, tylko czasem podczas jazdy po prostu się zaświeci kontrolka.
Błędy jakie są na kompie to U1522-00 oraz U1512-00 i tylko to.
Teraz pytanie czy od razu mam szukać nowej lampy, czy może to oznaczać coś innego?
Żarniki siedzą Philipsa, nie wiem czy zmieniane, poprzedni właściciel nie zmieniał przez 5 lat. Auto ma ogólnie 225 tys i 10 lat, więc jak są ori to już pewnie powoli się wypalają, choć barwa jest ok. Doświetlanie zakrętów działa, żarówki OSRAM.
Macie jakieś pomysły zanim kupię nową lampę za 3 koła?
Bardzo proszę o rady i pomoc, gdzie ewentualnie szukać... :?:
Z góry dziękuję za pomoc :)
<<

kubafin

Dołączenie: 09 Lip 2019 20:49

Post 09 Lip 2019 21:20

Re: AFL - Błąd świateł adaptacyjnych

Czasem to właśnie H11 powodują różne ciekawe błędy ;) U mnie przykładowo ze dwa razy wyrzucił błąd StabiliTrak na wyświetlaczu (nic o AFL :D), po czym jeden z halogenów doświetlania umarł. Po wymianie zero błędów. Auto z duszą ;)

Forum Opel Insignia poleca:

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości